Chat with us, powered by LiveChat

Kuidas ise lihtsalt mööbli joonist teha?

Mööblijooniste tegemise võib igaüks kiirelt selgeks õppida.

Mööbli tellimise juures võib oma idee paberile panemine tunduda ühe kõige keerulisema ülesandena. Seega tehakse tavaliselt kaks valikut – kas aitab hädast välja sisearhitekt või mööblitootja. Esimene on enamasti üsna kulukas ning teisega võib parajalt aega minna. 

Tegelikult pole see aga üldse niivõrd raske ja hakkama saab sellega igaüks, kes natukene arvutit kasutada oskab. Proffidele suunatud programmid on muidugi väga võimalusterohked, ent õnneks on ka mitu sellist, mille kasutamine on jõukohane kõigile. Tavaliselt on sellistel programmidel ka tasuta kuu ajaline prooviperiood, millest on ühe joonise tegemiseks küll ja veel.

Mööblijoonis mõne tunniga 

SketchUp (www.sketchup.com) on enamiku hobimööblitegijate lemmikprogramm. See on väga intuitiivne ja lihtsalt omandatav 3D jooniste tegemise tööriist, millega mõne tunniga soovitud mööblieseme joonised valmis saab. 

SketchUpi suur pluss on ka see, et tegelikult ei ole väga paljudel juhtudel vaja päris nullist alustada. Programmiga käib kaasas võimalus ringi vaadata 3D Warehouse’is mis on maailma suurim valmis 3D jooniste raamatukogu. Vali lihtsalt enda soovile kõige sarnasem variant välja ning täiusta seda nii nagu heaks arvad. 

Mööblijooniste kullaauk 

Ehkki unistad eritellimusmööblist ja millestki unikaalsest, võib selle joonis tegelikult ikkagi juba olemas olla. The Design Confidential (www.thedesignconfidential.com/category/plans/) on tegelikult mõeldud isetegijatele, kuid sobivad ideaalselt ka mööblitootjale edastamiseks. Vaata kindlasti järgi. 

Kruvivabad toolid 

Eraldi tasuta tööriist on olemas neile, kes vajavad toole. SketchChair (http://www.sketchchair.cc) võimaldab lihtsalt kavandada ja ehitada digitaalselt valmistatud mööblit ning olemas on ka raamatukogu, kust leiab juba hulga valmis kavandeid. 

Mõtlema peab lihtsalt sellele, et SketchChair on mõeldud kruvivaba istumismööbli loomiseks. Selleks ei sobi päris iga materjal, aga näiteks vineer on perfektne. Programmi abil saab lihtsas 2D joonistuskeskkonnas disainida tooli, mille struktuur genereeritakse automaatselt ja kasutaja saab enda pikkuse ning kaalu järgi loodud inimfiguuri abil katsetada ekraanil toolil istumist ja muuta disaini võimalikult mugavaks. Tarkvara genereerib automaatselt tooli detailide joonised, mille saad saata tootjatele reaalse tooli valmistamiseks. 

Võta paber ja pliiats 

Kui see kõik ikkagi keeruline tundub, võib alati proovida soovitud mööblieseme vanamoeliselt lihtsalt üles joonistada. Hiljem pildista paberile tehtud joonis telefoniga üles ja lisa oma hinnapäringule. Lisaks on suureks inspiratsiooniallikaks ka internet ning näiteks Pinterest – kui leiad midagi oma soovile sarnast, siis on tootjatele ka selle pildi nägemine suureks abiks. 

Vali omale sobiv 

Seega pole vaja joonise tegemist kindlasti karta. Kui oskad veidi arvutiga ümber käia, siis vali mõni eelpool kirjeldatud digitaalsetest viisidest, kui aga tahaksid arvutit vältida, joonista oma ideed lihtsalt paberile. Kõige lihtsam viis ideest ja joonisest sobiva lõpptulemuseni jõuda ongi siinsamal Furnumi lehel. Lisa oma mõtted hinnapäringule ning saadame selle täiesti tasuta kõigile Eesti mööblitootjatele. Sinu teha jääb vaid otsus, milline pakkumine on kõige parem.

Küsi nõu

Kui aega ja tahtmist napib siis küsi nõu Furnumi klienditeeninduselt. Furnumi klienditeenindus on valmis tegema tasulise konsultatsiooni, mille käigus joonistab proffesionaal just sellise mööbli nagu sina soovid. Selle joonisega võid pöörduda otse ükskõik, millise mööblitootja poole. Vaata täpsemalt siit: KONSULTATSIOON - LINK