Chat with us, powered by LiveChat

Fotoklaas köögis - efektne ja üllatavalt praktiline lahendus!

Mis asi on fotoklaas, kus ja kuna seda kasutatakse? See artikkel annab vastused kõikidele fotoklaasiga seotud küsimustele.

Fotoklaas on järjest suuremat populaarsust koguv disainilahendus, mida kasutatakse kõige enam köögis töötatasapinna taga seinal.

Nagu nimi ütleb on tegemist klaasiga. Foto ise trükitakse kas otse klaasile või siis enamustel juhtudel disainkilele, mis siis omakorda kaetakse karastatud klaasiga. Köök on keeruliste keskkonnatingimustega ruum, tempertuuri ja
niiskuse kõikumine seab materjalidele hulga tingimusi - ning klaas vastab neile kõigile.Praktilised lisavõimalused

Fotoklaasi kasutamine on hea võimalus lisada oma köögile isikupära. Kuna karastatud klaas on väga vastupidav materjal ning kestab kaua, siis on hea teada, et foto on võimalik klaasi all välja vahetada, kui peaksite mõne aja möödudes tahtma köögis värskenduskuuri teha ja vana foto uue sisustuse või meeleoluga enam ei sobi.

Optiwhite klaas

 
optiwhite klaas

Väiksematesse ruumidesse saab fotoklaasi abil luua avarama mulje. Heledates toonides fotode puhul on parima tulemuse saavutamiseks soovitatav kasutada eriti kirgast ehk optiwhite-klaasi,mida pakuvad Eestis mitu tootjat.

LED fotoklaas

led fotoklaas

Kui otsite eriti efektset lahendust, siis üheks võimaluseks on LED-tuledega fotoklaas - sel juhul paigaldatakse fotoklaasiga taha ka LED-lambid. Tulemuseks on klaas, mis põleb ühtlaselt servast servani. Selline lahendus on eriti nutikas köögis, kus töötasapinda on muidu keeruline valgustada. Sellise fotoklaasi paksus kõigest 22 mm, tavapärane fotoklaas on reeglina 6 mm paksune.


Milline foto sobib ja kuidas seda valida?

Fotode valikul tootjad piiranguid ei sea - kasutada saab nii enda fotosid kui valida midagi pildipankadest. Tootjatel on oma fotopangad, aga loomulikult võib foto osta mõnest muust fotopangast või otse oma lemmikfotograafilt. Tavalise foto asemel võib fotoklaasi valmistamisel kasutada ka geomeetrilisi mustreid või midagi abstraktsemat, ainult fantaasia on pildi valikul piiriks.
Oma foto puhul kontrollib tootja alati enne, kas selle resolutsioon on piisav - faili suurus sõltub pinna suurusest, mida klaasiga katta soovite.Kuidas käib paigaldus?

Fotoklaasi paigaldamiseks kasutatakse kruvikinnitusi ning kõik vajalikud kinnitus- ja pistikupesade avad tehakse klaasile juba tootmise käigus. Fotoklaas kinnitatakse seina külge kruvidega ja peale keeratakse ilupolt. Just see paigaldusmeetod võimaldabki klaasi pildi vahetamiseks kergesti eemaldada.

Klaaside viimistlus on erinev - klaas võib olla poleeritud pealispinnaga või siis matistatud. Kõik tootjad kasutavad fotoklaasi valmistamiseks ainult karastatud klaasi. Karastamine muudab klaasi tugevaks ja ka kuumusele vastupidavaks, mis tähendab, et selle võib julgelt ka pliidi taha seina panna.

Klaasi täiesti siledat pinda on väga lihtne rasvast ja pritsmetest puhastada. Klaas on köögis kasutamiseks hea materjal ka seetõttu, et ei ima endasse niiskust, mustust ega lõhna. Enamik tootjaid annab klaasile garantii viieks aastaks.