Chat with us, powered by LiveChat

Kuidas toimub köögimööbli paigaldus?

Kuigi köögimööbli paigaldab tavaliselt selle tootnud firma ja kogu protsess on küllaltki lihtne on siiski hea teada mis täpselt sisaldub paigalduse hinnas ja mis tööd tuleb endal ära teha.

Tavaliselt paigaldab köögimööbli selle tootnud firma. Ehkki osavate kätega inimestel võib tekkida soov pisut raha säästa ja seda ise teha, võib oskamatu paigaldus rikkuda muidu väga kvaliteetse mööblimeistrite töö ja jätta teid ilma ka garantiist.

Köögimööbel koosneb sadadest väikestest osadest ning nende kokkupanek nõuab meistri osavust. Eriti oluline on see, et tööpindade avad (pliidile, valamule) oleksid lõigatud õigesti ning loomulikult pole hea ka see, kui kapiuksed-sahtlid logisevad või pole näiteks ülemine kapirivi üldse piisavalt tugevalt kinnitatud.


Mis sisaldub paigalduse
hinnas?

Furnumi partnerite pakutav mööblipaigaldus hõlmab mööbli kohale viimist, lahti pakkimist, kokku monteerimist, paigaldamist ja pakkematerjali utiliseerimist.

Paigaldus kestab olenevalt köögi suurusest ja raskusastmest üks kuni isegi kolm päeva, viimast tuleb ette küll pigem väga suurtes eramutes. Kui elate kortermajas, siis naabritel on kindlasti hea meel, kui leiate võimaluse mööbli paigaldamiseks ajal, kui enamus inimesi on koolis või tööl - paratamatult kaasneb mööbli kokkupanekuga müra.

Mööblitootja paigaldustiimil on endal olemas kõik vajaminevad töövahendid.


Millised tööd tuleb endal teha?

Teil endal on aga vaja köök mööbli paigalduseks ette valmistada - välja viia vana mööbel. Kui teil on köögis muid lahtisi mööbliesemeid (söögilaud), mis ruumi võtavad, siis mugavam on, kui ka selle paigalduse ajaks teise tuppa ära tõstate.

Köögimööbli puhul on ka oluline, et tehtud oleks eelnevad tööd: veetorud ühendatud, elektrijuhtmed veetud, ventilatsioonitoru paigas jne. Selliste tööde jaoks on vaja spetsialiste ning mööblipaigaldajad vaid ühendavad õigesse kohta valmis veetud torud valamuga ja juhtmed köögitehnikaga.

Kui olete tellinud seinale paigaldatavad kapid, siis teeb paigalduse lihtsamaks, kui teate öelda, mis materjalist sein on valmistatud, sest selle järgi valitakse kruvid, tüüblid ja trellpuur.

Proffide teostatud mööblipaigaldus lõppeb ka alati koristusega - paratamatult tekib sellise tööga ehitusprügi.