Chat with us, powered by LiveChat

Mis materjal on melamiin ja kuidas seda kodus kasutada?

Melamiin on üks levinumaid ja soodsamaid materjale mööblitööstuses, millest Furnumi partnerid valmistavad näiteks köögimööblit, büroosisustust ja kõike muud mööblit.

Melamiinplaati on oma elus - kas enda kodus, sõprade-sugulaste juures või tööl - näinud ja kasutanud igaüks. See on üks levinumaid ja soodsamaid materjale mööblitööstuses, millest Furnumi partnerid valmistavad näiteks köögimööblit, büroosisustust, muud mööblit ja sellega saab isegi viimistleda seinu ja lagesid.


Millest melamiini valmistatakse?

Melamiin on tugev sünteetiline materjal, mida nimetatakse sageli kunstspooniks. Melamineeritud puitlaastplaat saadakse termokõvastuva vaiguga immutatud paberi pressimisel plaadi pinnale kõrge temperatuuri ja survega. See võib väga edukalt jäljendada naturaalset spooni, olles seejuures tunduvalt odavam. Dekoorpaberite valik on väga lai, kodudes kasutatakse kõige sagedamini naturaalse puidu imitatsiooniga variante.


Melamiini vastupidavus

Melamiini puhul peab silmas pidama, et ehkki see on vastupidav tavapäraselt kasutades, siis tugeva põrutuse korral võib see siiski praguneda ja ei ole piisavalt tugev suurematele füüsilistele koormustele. Ent kodudes kasutamiseks on vastupidavus täiesti piisav ja melamiini kasutataksegi väga palju kapi korpuste, uste, riiulisarjade ja kodudesse mõeldud töölauaplaatide valmistamisel.


Melamiini plussid

Melamiini kasutamine on väga hea võimalus köögimööbli hinda soodsamaks saada ning seda köögi välises ilmes kompromisse tegemata. Näiteks saab kapi korpustel sisud ja mittenähtavad detailid valmistada melamiinplaadist, nähtavad osad aga mõnest teisest, kallimast ja efektsemast materjalist. Ent korralikult töödeldud melamiinplaadist on võimalik valmistada ka väga kauneid ja vastupidavaid nähtavale jäävaid kapiuksi ja muid pindu.


Melamiini kasutusvõimalused kodus

Melamiin on eriti levinud just köögimööbli valmistamisel, sest selle pind on sile, läikiv ja vastupidav. Sile pind tagab hügieenilisuse, sest pole poore, mille vahele mustus saaks peituda ning seetõttu on pindu väga kerge puhastada. Melamiinist pind ei muuda ka UV kiirguse käes oma värvi.

Teine väga levinud melamiini kasutuskoht kodus garderoob. Tavaliselt kombineeritakse garderoobikappide puhul melamiinist liuguks ja raamid ehk profiilid valimistatakse alumiiniumist. See annab liugustele tugevuse ning võimaldab valmistada suuri liuguksi.