Chat with us, powered by LiveChat

Eritellimusmööbel: Millest sõltub selle tarne ja hind?

Eritellimusmööblile mõeldes tekib alati küsimus, kui palju see maksma läheb ja kaua aega võtab. Kas soodne ja kiire eritellimusmööbel on olemas? On küll!

Mõeldes mõnele unikaalsele ja põnevale eritellimusmööbli lahendusele, tekib kohe küsimus, kui palju see maksma läheb ja mis on ooteaeg.

Nendele küsimustele ei ole ilma detaile teadmata aga ühtset vastust, sest:

- täna on eritellimusel mööblit võimalik valmistada peaaegu igas hinnaklassis

- eritellimusmööbel ei oota kõigi oma erisuste ja põnevate detailidega tootjate laos ning tellimuse esitamisel hakatakse seda alles nullist valmistama.

Seega on täiesti arusaadav, et sellise tootega kaasneb ka ooteaeg.

Mis aga mõjutab selle pikkust?


Kõik sõltub sellest, mida soovitakse ja mis hinnaga.

Eritellimusmööbli Hind

soodne eritellimusmööbel

Kas soodne eritellimusmööbel on olemas? 

Lühidalt öeldes, on vastuseks suur JAH. Kui eelarves pole väga palju ruumi või soovitakse lihtsalt võimalikult soodne tulemus saavutada, pole masstootmise valmismööbel siiski ainuke lahendus. 

Erinevad tootjad pakuvad palju soodsamas hinnaklassis materjale nagu melamiin, mis on kergesti hooldatav ja vastupidav, või värvitud MDF, millel on suur toonide valik. Mõned tootjad pakuvad ka spoonitud ning laminaatmaterjale väga soodsalt. Naturaalsed materjalid nagu täispuit ja kivi on mõnevõrra kallimad kui nii öelda kunstmaterjalid. 

Kas taaskasutada on soodne? 

Taaskasutusse jõudev puit on üks põnevamaid materjale ja võib esialgu tunduda ka väga odav. Saad ju selle tihtipeale täiesti tasuta. Tegelikult võib sellise materjali vastupidavaks töötlemine minna aga kordades kallimaks, kui uue materjali kasutamine. 

Kui vaadata kallimast hinnaklassist materjalide poole, leiab juba väga palju vastupidavad ja kvaliteetsed materjale ning läbimõeldud disaini. 


Mis tõstab hinda? 

Nii köögi, garderoobi kui tegelikult ka muu mööbli puhul kehtib kindel reegel. Mida vähem on liikuvaid osi, nagu sahtlid ja kapiuksed, seda soodsam on seda ka lõpuks toota. Kõige soodsamad on kahtlemata lihtsalt riiulid.

Keskmise hinnaklassiga köögis on juba mõeldud detailidele nagu vaikselt sulguvad uksed, 100% ulatuses avanevad sahtlid ja ka kandevõime. Selle hinnaklassi tootjad nagu näiteks Blum, garanteerivad ka mööbli keskmisest pikema kasutusaja. 


Funktsionaalsus või hind? 

Köögi ja garderoobi puhul on eriti olulisel kohal funktsionaalsus. Suhteliselt väikesel pinnal peab olema igati mugav toimetada ja kõik vajalik peab hästi ära mahtuma. Nii peab lahenduste väljatöötamisel arvestama nii konkreetset ruumi kui ka tellija vajadusi. Iga inimene on ju erinev Samuti ka käitumismustrid. See lisatöö kergitab aga lõpuks ka mööbli hinda. Kallimasse hinnaklassi kuuluvad seega tippkvaliteediga ning väga erilised ja spetsiaalselt loodud lahendused. 


Milline tehnika valida? 

Köögi sisustamisel tuleb lisaks mõelda ka tehnikale. Ka siin on väga paljudes erinevates hinnaklassides pakkujaid. Meeles tuleb pidada, et lihtsam on leida soodsas hinnaklassis eraldiseisvat köögitehnikat kui integreeritavat tehnikat. Elecrolux on näiteks üks bränd, mille valikust leiab väga erinevas hinnaklassis tooteid. Valikul peab muidugi arvestama, et üldjuhul tähendab kõrgem hind ka energiasäästlikumat, vaiksemat ja parema disainiga lahendust. 

Loe rohkem köögitehnika valikust.


Leia kooslus, mis sobib sulle 

Kõige parema tulemuse saavutad, kui mõtled enda jaoks läbi, milline funktsionaalsus ja millised detailid on sinu jaoks olulised ning milline on sinu eelarve. Seejärel saad juba Furnumi abiga väga lihtsalt teha erinevad valikud, et tulemus oleks täpselt selline nagu ootad.

Loe ka meie köögimööbli hindade artiklit kus on juba täpsemalt välja toodud köögitüübid ja nende umbkaudsed maksumused.Eritellimusmööbli Tarne

koju tarne
Info kogumine

Tööprotsess on eritellimusmööbli valmistamisel iga tootja puhul tavaliselt üsna sarnane. Töö teostamise tarneaega sõltub jooniste ja täpsete mõõtude olemasolust, tellimuse mahust, keerukusest ning kasutatavatest materjalidest.

Materjalide tarne

Kui mõõtmisele ja jooniste tootmisele aega ei kulu, saavad mööblitootjad reeglina alustada kiirelt ka tellimuse täitmist. Ebatavaliste materjalide soovi korral peab aga arvestama, et neid ei pruugi kohe laos saadaval olla ning transport tootjani võtab oma aja.

Keskmised tarneajad

Lihtsama mööbli, väiksemate köökide ja garderoobide puhul jäävad tarneajad Eestis tavaliselt 3-4 nädala piiresse. Kuna tootjate võimsus ja ka neile laekuvate tellimuste maht on erinevad, siis võivad ka sama tootja puhul tarneajad eri perioodidel erineda.

Tähtaegadest peab kinni pidama

Uuringud näitavad ka, et tegelikult ei häiri pikemad tarneajad kliente, kui nii on algusest peale kokku lepitud. Probleeme tekitab aga tarneaja edasilükkamine. Ka kliendi poolt saab üht-teist ära teha, et viivitusi vältida. Näiteks jälgi alati tellimuse vormistamisel esitatavate kontaktandmete ja tarneaadressi ning kontaktisiku andmete õigsust.

Furnumiga on kõik selge

Tellides oma mööbli läbi Furnumi kodulehe kogume kokku ka selle info, millised on hetkel erinevate tootjate järjekorrad. Nii saad leida näiteks sama hinda pakkunud tootjate hulgast selle, kes mööbli kõige kiiremini kohale tarnib. Lõplikud tähtajad saad tööd tellides meistritega täpselt kokku leppida. Nii on kõigile selgem.