Eritellimusmööbel – mis mõjutab selle tarneaega?

On arusaadav, et eritellimusmööbli puhul ei saa see laos oodata ning tootjad hakkavad seda nullist valmistama. Ooteaeg ei tule seega ilmselt kellelegi üllatusena. Millest aga sõltub see, kui pikk on tarneaeg?

Ilmselt ei tule kellelegi üllatusena, et eritellimusmööbel ei oota kõigi oma erisuste ja põnevate detailidega tootjate laos ning tellimuse esitamisel hakatakse seda alles nullist valmistama. Seega on täiesti arusaadav, et sellise tootega kaasneb ka ooteaeg. Mis aga mõjutab selle pikkust?


Info kogumine

Tööprotsess on eritellimusmööbli valmistamisel iga tootja puhul tavaliselt üsna sarnane. Töö teostamise tarneaega sõltub jooniste ja täpsete mõõtude olemasolust, tellimuse mahust, keerukusest ning kasutatavatest materjalidest.


Materjalide tarne

Kui mõõtmisele ja jooniste tootmisele aega ei kulu, saavad mööblitootjad reeglina alustada kiirelt ka tellimuse täitmist. Ebatavaliste materjalide soovi korral peab aga arvestama, et neid ei pruugi kohe laos saadaval olla ning transport tootjani võtab oma aja.


Keskmised tarneajad

Lihtsama mööbli, väiksemate köökide ja garderoobide puhul jäävad tarneajad Eestis tavaliselt 3-4 nädala piiresse. Kuna tootjate võimsus ja ka neile laekuvate tellimuste maht on erinevad, siis võivad ka sama tootja puhul tarneajad eri perioodidel erineda. 


Tähtaegadest peab kinni pidama

Uuringud näitavad ka, et tegelikult ei häiri pikemad tarneajad kliente, kui nii on algusest peale kokku lepitud. Probleeme tekitab aga tarneaja edasilükkamine. Ka kliendi poolt saab üht-teist ära teha, et viivitusi vältida. Näiteks jälgi alati tellimuse vormistamisel esitatavate kontaktandmete ja tarneaadressi ning kontaktisiku andmete õigsust.


Furnumiga on kõik selge

Tellides oma mööbli läbi Furnumi kodulehe kogume kokku ka selle info, millised on hetkel erinevate tootjate järjekorrad. Nii saad leida näiteks sama hinda pakkunud tootjate hulgast selle, kes mööbli kõige kiiremini kohale tarnib. Lõplikud tähtajad saad tööd tellides meistritega täpselt kokku leppida. Nii on kõigile selgem.